top of page

TRENING ŚMIECHU

Potrzebujesz nabrać dystansu do życia i podarować sobie trochę beztroski i zabawy? Szukasz nowych pomysłów na spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi?

Z przyjemnością poprowadzę Jogę Śmiechu dla grupy Twoich bliskich, znajomych, pracowników lub współpracowników.

Joga Śmiechu, opracowana w 1995 roku przez lekarza internistę dr. Madana Katarię, to specjalnie dobrane ćwiczenia, które pobudzają w nas spontaniczność i łatwość wchodzenia w dziecięcą radość.

Ćwiczeniami, które wykonujemy, inspirujemy się wzajemnie do śmiechu i dobrej zabawy.

Joga Śmiechu to bezpieczna przestrzeń, w której możemy, bez oceny, pozwolić sobie na beztroskę i spontaniczność.

Po co nam Joga Śmiechu?
- by wrócić do zdrowych zachowań z dzieciństwa – dzieci śmieją się nawet 300 razy dziennie, gdy dorośli zaledwie kilka razy dziennie;
- bo śmiech uzdrawia nie tylko ciało. Nawet gdy udajesz śmiech, Twój organizm wytwarza endorfiny – hormon szczęścia i naturalny środek przeciwbólowy;
- bo śmiech to trening mięśni twarzy, brzucha, ramion;
- śmiech wzmacnia i pogłębia głos i oddech, otwiera gardło;


Co daje nam regularny śmiech 10- 15 minut dziennie?
- wzmacnia odporność fizyczną i psychiczną

- rozluźnia napięcia w ciele

- obniża poziom hormonu stresu

- dotlenia ciało

- poprawia krążenie

 

Wykonywanie śmiechowych ćwiczeń w grupie poprawia relacje, przekierowuje uwagę na pozytywne aspekty życia, przyciąga więcej radości do naszej codzienności, uczy wyrażania siebie i swoich emocji, wspiera uczestników w odkrywaniu i prezentowaniu swoich talentów, potencjałów, uczy współdziałania, wspiera odwagę w wychodzeniu do ludzi.

Zorganizuj zajęcia a ja przybędę je poprowadzić. Cena - 300 zł dla grup od 8 do 40 osób (czas trwania zajęć 60 do 90 minut).

bottom of page